Güncel

Filistin halkına destek yürüyüşü!

İstanbul: Bugün, Filistin’e Özgürlük, İsrail’e Boykot Girişimi, işgal devleti İsrail ile yapılan 12 askeri anlaşma iptal edilsin, talebi ile Fatih Saraçhane Parkından Aksaray Metro istasyonuna yürüyüş gerçekleştirdi.

Saraçhane parkından başlayan yürüyüşte, “Gerçek bir tavır istiyoruz” yazılı bir pankart açıldı. Yürüyüş boyunca Filistin halkıyla insanları dayanışmaya çağıran konuşmalar yapılırken, “Yaşasın Filistin halk cephesi”, “Filistin’de direnen çocuklara bin selam” sloganları atıldı. T.C devletinin İsrail’e verdiği desteklerin bir an önce durdurulmasının talep edildiği eylemde, “Kurtuluşa kadar intifada ve direniş”, “Direnen Filistin kazanacak” vb. yazılı olan dövizler taşındı. Filistin halkıyla dayanışma için yapılan eylemde Ortadoğu halklarına da destek mesajları, “Yezidi halkı yalnız değildir” sloganları ile iletildi.

Yürüyüşün ardından bir basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamayı, Filistin’e Özgürlük, İsrail’e Boykot Girişimi adına Ayşe Düşkan okudu. Düşkan açıklamada, “Bizler Filistin için İsrail’e Karşı Boykot Girişimi olarak Filistin halkına yönelik katliamların durdurulması ve Filistin’in özgürlüğü için gerçek stratejik dayanışma yolunun ekonomik ve askeri ilişkileri kapsayan gerçek bir Boykot ve İşgal aygıtını tecrit etmek olduğunu biliyor ve birkez daha haykırıyoruz; İsrail’e kalkan olan, İsrail ordusu ile karlı ticaret peşine koşan, bu ticarete göz yuman, İsrail’le tatbikat yapan bir iktidar Filistin’e dost olamaz; Bu askeri anlaşmalara, bu kanlı ticarete, bu kanlı işbirliğine son verin!” dedi. Açıklamanın ardından, bu eylemlerin Filistin halkı özgür olana kadar süreceği belirtilerek eylem sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu