Güncel

Filistin’de tarımsal alanlar hedef alındı

H.Merkezi: Filistin’de azgınca katliam gerçekleştiren siyonist İsrail devleti Filistin halkının su kaynakları ve tarımsal alanlarını yağmalamakta geri kalmadı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Filistin Tarım Bakanlığı, İsrail’in sadece iki gün içinde gerçekleştirdiği hava saldırıları ile Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus vilayetindeki sera ve depolama tesislerini yok ettiğini belirtti.

Filistin halkının yoğun olarak yaşadığı alanların yanı sıra tarım arazilerini hedef alan hava saldırıları nedeniyle zararın ilk belirlemelere göre 2.5 milyon dolar civarında olduğunu kaydeden Tarım Bakanlığı, 70 dönüm seranın, 15 dönüm narenciye arazisinin, 10 dönüm üzüm ekili arazinin, 20 dönüm meyve bahçesinin ve 30 tarım aletleri deposunun, elektrik ve su şebekelerinin, satışa hazır ürünlerin tahrip olduğunu açıkladı.

Konuya ilişkin yapılan birçok açıklamada ise İsrail ordusunun tarım arazilerini hedef almasının amacının Filistin ekonomisine darbe vurmak, Filistinli köylüleri  zarara sokmak olduğu ifade edildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu