Gençlik

(Flaş) Ege Üniversitesi çitle çevriliyor!

H.Merkezi: Geçtiğimiz haftalarda sivil faşist saldırıların yaşandığı, faşist öğrencilerden Fırat Çakıroğlu’nun öldüğü Ege Üniversitesi’nde Edebiyat Fakültesi çitlerle çevriliyor.

Ege Üniversitesi’nde devrimci-muhalif öğrencilerin çokça bulunduğu ve genelde demokratik eylemlerin sürekli gerçekleştirildiği bölge olan Edebiyat Fakültesi, on yıllardır faşist öğrencilerin ve polis saldırılarının hedefi olurken, bu saldırı halkasına bir ek adım da Ege Üniversitesi rektörlüğünden atıldı.

Rektörlüğün aldığı karar uyarınca Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi önündeki çimlik alan, bugün sabah saatlerinde okulun güvenlik görevlilerince metal plaka çitlerle çevrilmeye başlandı.

Öğrencilerin “burada ne oluyor” sorularına ise ÖGB’ler “bahçe düzenlemesi” olduğunu ve inşaat yapılması ihtimali olduğunu söylerken,  yapılanın, devrimci-demokrat öğrencilerin etkinlik kullanımında olan ve faaliyet alanı olan bir alanın kapatılma çabası olduğu yönünde şüpheler var.

Bilindiği gibi, geçmişten beri faşist öğrencilerin ve polis saldırılarının hedefi olan Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde geçtiğimiz ay da, faşist öğrencilerin planlı bir saldırısı yaşanmış, faşist öğrencilerin reisi Fırat Çakıroğlu öldürülmüştü. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu