Güncel

Fındıklı Filistin halkına destek oldu!

Rize/Fındıklı: Bugün (7 Temmuz)Fındıklı Meydanı’nda, Fındıklı Halk İnisiyatifi, İsrail’in Filistin halkına yönelik baskı ve katliamlarını kınayan bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Onlarca insanın bir araya geldiği ve aralarında Partizan okurlarının da bulunduğu eylemde, “Katil devlet hesap verecek”, “Filistin halkı yalnız değildir”, yazılamalarının olduğu dövizler taşındı. Fındıklı halkı, “Filistin halkı yalnız değildir”, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını atarak Filistin’deki katliamları kınadı.

Aynı zamanda Rojava devriminin de selamlandığı eylemde, açıklamayı Bilgehan Kadıoğlu okudu. Kadıoğlu açıklamada, İsrail’in Filistin’deki halkları din ve Allah adı altında katledildiğini ve geleceğe umutla bakmak isteyen çocukların hayallerini ve canlarını çaldığını bildirdi. Kadıoğlu açıklamanın devamında, Filistin’de bu vahşet yaşanırken AKP Hükümetinin IŞiD çetelerine yardım ettiğini, ABD ve İsrail ile dostluğunu güçlendirerek onların kanlı politikalarını rahat bir şekilde uygulamaları için zemin yaratıldığını bildirdi.

Basın açıklamasının ardından kitle Cumhuriyet Caddesi boyunca, “Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarını artarak yürüdü. 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu