Güncel

(Foto) Avcılar’da İştebrak protestosu

İstanbul: İştebrak’ta El-Nusra çetelerinin Allevi halkına dönük katliamlarına yönelik tepkiler sürüyor. Avcılar’da Pir Sultan Abdal Derneği düzenlediği bir yürüyüşle katliamı protesto etti, AKP’nin işbirlikçi olduğunu vurguladı.

Dün (5 Mayıs) akşam saatlerinde Avcılar Marmara Caddesi başına çağrı yapan Pir Sultan Abdal Derneği Avcılar Şubesi, İştebrak’ta Alevilere dönük katliamı protesto etti. Aralarında Partizan, Yeni Demokrat Gençlik ve Yeni Demokrat Kadınlar’ın da bulunduğu devrimci, demokrat ve yurtsever kurumların katıldığı eylemde “AKP’nin eğitip donattığı katiller Suriye’de Alevileri katlediyor! Hesabını soracağız” pankartı açılarak yürüyüşe geçildi.

 

“Bunlar kimin yardımı ile geçiyor?”

Katil El-Nusra, işbirlikçi AKP” sloganının sıklıkla atıldığı yürüyüş sonunda şube adına yapılan açıklamada “Bu adamlar Hatay’da eğitilip donatılıp silahlandırılıp Suriye’ye nasıl geçiyorlar? Kimin yardımı ile geçiyorlar? Bunu Türkiye halkının bilmesi gerekiyor. Bu ülkenin hükümeti, başbakanı, cumhurbaşkanı tarafından silahlandırılıp orada insanları katlettirmeye gönderiliyorlar” denildi.

Açıklama El-Nusra, IŞİD gibi örgütlerin Türkiye’deki hiçbir çalışmasına, eğitimine izin verilmeyeceği ve görüldüğü takdirde müdahale edileceği uyarısı ile sonlandırıldı.

 

[widgetkit id=1174]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu