GüncelManşet

(Foto galeri)Şişecam ve M&T İşçileri Kent Gıda’nın Yanında!

Kartal: Grevleri Bakanlar Kurulu kararı ile ertelenen Kristal-İş üyesi Şişecam işçileri ve sendikalı çalışma koşulları için direnişte bulunan M&T işçileri, TİS görüşmeleri tıkanan ve grevlerinin 4. gününde olan Kent Mondelez işçilerine destek ziyaretinde bulundu.

Sabah saat 8.30’da gerçekleşen ziyarette, otobüslerle gelen Şişecam işçilerini, Kent Gıda işçileri sloganlarla karşıladı. Hep bir ağızdan “İşte grev, direniş”, “Vur vur inlesin, işveren dinlesin”, “Açlıktan ölmeyiz, biz bu yoldan dönmeyiz”, “Biz bu yola baş koyduk, ölmek var dönmek yok” sloganlarını haykıran işçiler alkışlar eşliğinde fabrika önüne geçtiler.

Burada Kristal-İş Gebze Şube Başkanı açıklamalarda bulundu. Koç konuşmasında, direnişin ilk günü de Kent Mondelez’de olduğunu belirterek o gün ne kadar kararlı olunduğunu gözlemlediğini ifade etti.

Konuşmasında “Size 6 bin Şişecam işçisinin selamını getirdim. Sizin bir şubeniz de burada, bir şube başkanınız da benim. İşçi istiyorsanız da, her an ve her zaman Şişecam işçisi yanınızda” diyen Orhan Koç’un ardından ise işçiler birbirleri ile direniş üzerine sohbetlerde bulundular.

Daha sonra ise, öğle saatlerine doğru, yine Gebze Şekerpınar’daki M&T Reklam’da direnişte bulunan Birleşik Metal-İş üyesi M&T Reklam işçileri de ziyarete geldi. M&T Reklam işçilerini de coşkulu sloganları ile karşılayan Kent Mondelez işçileri, sınıf dayanışmasının önemini vurgulayan sloganlar attılar.

[widgetkit id=813]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu