GüncelUncategorized

(Foto) Gülsuyu’nda boykot çalışması

İstanbul/Gülsuyu: Gülsuyu ve Gülensu mahallesi partizan okurları olarak dün (4 Ağustos) mahallemizin merkezi noktalarına “Cumhurbaşkanlığı Seçimlerini Boykot Et! Partizan” yazılı ozalitlerimizle halkı seçimleri boykot etmeye çağırdık.

Öncelikli olarak Gülensu Mahallesi Son Durak’tan başlayarak merkezi noktalara; Okul Durağı, Heykel Bölgesi, Çarşamba Pazar Sokağı ve minibüs yolu güzergahını ozalitlerimizle donattık. Özellikle Gülsuyu ve Gülensu halkının cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanacağı Gülensu İlköğretim ve Kaşgarlı Mahmut Ortaokulu çevresinde daha yoğun çalışma yürüttük.

 

“Demirtaş’ı değil, sistemi boykot ediyoruz”

Toplu olarak çıktığımız ozalit çalışmasında halkımız ile boykot üzerine tartışmalar yürüttük. Özellikle “Selahattin Demirtaş’ı neden desteklemiyorsunuz?” sorularına bizler de halka neden boykot ettiğimizi anlattık.

Derdimizin sistemin demokratikleştirilemeyeceğini anlatmak olduğunu ve bu yüzden tartışmamızın demokrat, yurtsever kimliğe sahip bir aday olan Demirtaş’ı tartışma konusu haline getirmek olmadığını anlattık.

Esasında bizim boykotumuz çocuk, kadın, işçi, köylü, Kürt, Alevi, Laz, Çerkez, Arap ve bütün kimlik ve inançlardan bu ülkede yaşayan halkımızın katili olan faşist TC devletinin demokrasi ve kardeşlik yalanlarına karşı muhalefetimizi sistem dışında yükseltmek olduğunu anlatarak kurtuluşun cumhurbaşkanlığı seçimlerinde değil sokakta olduğunu aktardık.

Aynı zamanda Gülsuyu Mahallesi’nin yakıcı sorunlarından biri olan çeteleşme, yıkım ve uyuşturucu karşıtı Partizan imzalı afişlerimizi de mahallemizin çeşitli noktalarına yapıştırdık.

 

Gülsuyu Partizan

 

[widgetkit id=825]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu