GüncelManşet

(Foto) Gülsuyu’nda Yozlaşmaya Karşı Halk Pikniği Yapıldı!

 

Kartal: Gülsuyu-Gülensu Güzelleştirme Derneği bu gün düzenlediği piknik ile halkı çetelere, uyuşturucuya ve yozlaşmaya karşı birleşmeye çağırdı. “Yozlaşmaya ve Yabancılaşmaya Karşı Halk Pikniğinde Buluşuyoruz” şiarıyla örgütlenen piknikte Erdal Bayrakoğlu ve Grup İsyan Ateşi sahne aldı.

Sabah saatlerinde insanlar piknik alanına yavaş yavaş gelmeye başlarken; gençlerin voleybol oynayarak, halaylar çekmesinin ardından öğlene doğru başlatılan programda ilk olarak devrim şehitleri için saygı duruşunda bulunuldu.

Saygı duruşunun ardından ilk olarak sözü Gülsuyu-Gülensu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Şengül Aldı. Şengül yapıtığı konuşmada mahalleye yönelik saldırıların özellikle Gezi İsyanı sonrası yoğunlaştığını ifade ederek, bunun nedeninin Gülsuyu-Gülensu’nun Gezi sürecine tepkisiz kalmaması olduğunu söyledi.

Hasan Ferit Gedik’in çeteler tarafından katledildiğini belirten Şengül konuşmasında, “Bir araya gelmek, birlikte örgütlenmek ve bu saldırılara karşı savaşmak gerekiyor” dedi.

Ali Şengül’ün ardından ise sözü Gülensu Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Yıldız aldı. Yıldız ise konuşmasında, mahallede bulunan dernek ve kurumları sahiplendiğini ifade ederek, mahallede çeteleşme ve kentsel dönüşüm meseleleri üzerinden oynanan oyunların olduğunu ifade etti.

Mahallenin birlikteliğinin bölünmeye çalışıldığını belirten Yıldız konuşmasında “Eğer siz sizin olanı boş bırakırsanız, birileri burayı doldurur. Kimsenin buraları bölmeye, parçalamaya gücü yetmeyecek” şeklinde konuştu.

Daha sonra ise sahneye çıkan Partizan temsilcisi de bir konuşma gerçekleştirdi. Mahallenin bedeller ve mücadeleler üzerine kurulu olduğunu belirten Partizan Temsilcisi, Kentsel dönüşüm saldırılarının, uyuşturucu ve çeteleşme saldırılarının gayesinde devletin buradaki birliği parçalama arzusu olduğunu ifade etti.

Gençlerin yozlaşma ve uyuşturucu batağına çekilerek, fuhuşa ve hırsızlığa itilerek mücadeleden uzak tutulmaya çalışıldığını ifade eden Partizan temsilcisi, buna geçit vermemek için her türlü bedeli ödemeye de bedel ödetmeye de hazır olduklarını ifade ederek “Bütün halk gençliğini Partizan saflarında örgütlenmeye çağırıyoruz. Faşist düzeni ve onun yoz kültürünü yok edip demokratik halk devrimi ile onun devrimci kültürünü inşa edeceğiz. yozlaşmaya, çeteleşmeye ve rantsal dönüşüme izin vermeyeceğiz” dedi.

Erdal Bayrakoğlu ve Grup İsyan Ateşi’nin sahne aldığı etkinlikte, davul zurna eşliğinde halaylar çekildi.

Özgür Gelecek Gazetesinin de mesajı ile selamladığı piknikte “çeteler halka hesap verecek”, “Çetelerden hesap lafla sorulmaz, bizde hesapları namlular sorar”, “Hasan Ferit Gedik ölümsüzdür”, “önderimiz İbrahim, İbrahim Kaypakkaya” vb sloganlar atıldı.

[widgetkit id=809]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu