Dünya

Fransa Konsolosluğu önünde Georges Abdallah için eylem

1984’ten beri Fransa’da tutsak olan Lübnanlı komünist Georges Abdallah’ın serbest bırakılması için, Lübnan’ın Fransız Büyükelçiliği önünde yüzlerce kişinin katılımıyla eylem yapıldı

14 Temmuz Pazar günü, Fransa’da 1984’ten bu yana tutsak bulunan Arap komünist Georges Abdallah’ın serbest bırakılmasını talep etmek için Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki Fransız büyükelçiliğinin önünde yüzün üzerinde insan toplandı.

“Free Georges Abdallah” kampanyasının sosyal medya hesaplarında yer alan videoda Georges Abdallah’ın özgürlüğüne kavuşması için yapılan protesto gösterisinin özellikle Fransız İhtilalinin yıl dönümü olan 14 Temmuz Fransız Ulusal Günü’nün seçildiği vurgulandı.

Fransa devletinin ve ona bağlı elçiliklerin  14 Temmuz’da çeşitli kutlamalar düzenleyerek özgürlüğü yücelttiği ancak bugün komünist ve devrimcileri yasa dışı bir şekilde tutsak ettiği vurgusunun yapıldığı ve Collectif Palestine Vaincra tarafından organize edilen protestoda Georges Abdallah’ın fotografları yanında Filistin bayrakları da taşındı. (Haber Merkezi)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu