Güncel

“Gazetemize yönelik tutuklama terörü Mersin’de protesto edildi.”

Mersin: Dersim, Hatay, Antep, Hatay, Urfa, Maraş illerinde gazetemizin okuru olan ve çoğu üniversite öğrencisi 15 kişi sabah evleri hukuksuz bir şekilde basılarak,  gözaltına alınmıştı. Bu tutuklanmaları bugün(8 Haziran) Mersin’de yaptığımız bir basın

açıklamasıyla protesto edip, bu tutuklamaların hukuksuzluğunu bir kez daha dile getirdik.

Saat 15.00’de Taş Bina önünde yaptığımız açıklamada “Yaşasın devrimci dayanışma, Özgür Gelecek Susturulamaz, Suzan Zengin Ölümsüzdür…” sloganlarını sık sık attık.

Kitle adına okunan basın açıklamasında; Özgür Gelecek gazetesinin Türkiye devrimci hareketinde önemli bir yerinin olduğunu ve bugüne kadar yapılan gözaltı, tutuklama terörüyle gazetemizin sesinin kısılmadığının ve bugünden sonra da kısılamayacağı belirtildi. Yine okunan basın açıklamasında: “Bizler de tüm bu baskılara ve saldırılara karşı tekrar pahasına yineliyoruz. Türkiye’de ve dünyada halkın kabaran öfkesini ve bu öfkenin sesi devrimcileri, devrimci basını ve emekçilerini, zindanlara koymakla, gözaltında kaybetmekle, yasaklamalarla, katletmekle susturamayacaksınız. Bu topraklarda zulüm var oldukça, zulme karşı direnen de var olacaktır. Bunun önüne yüzyıllardır geçemediniz, geçemeyeceksiniz. Trilyonlar harcasanız da savunma sanayinize, kalkanlar da kursanız füzeleriniz için, insan derisinin altındaki suyu kaynatacak kitle silahları geliştirseniz de, asla ve asla halkın kabaran öfkesinin durduramayacaksınız. O nedenle korkmakta haklısınız, çünkü sonunuz yaklaşmakta!” Dendi.

Yaptığımız basın açıklamasına; DHF, ESP, Kızıl Bayrak, Halk Cephesi, ve HDK yönetimi tarafından destek verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu