Güncel

(Video-Galeri)Gazi Halkı Taksim Gezi Parkı direnişini selamladı

İstanbul: Ülke’nin bir çok yerinde, Gezi Parkı’na destek eylemlerine saldıran Polis dün Gazi Mahhalesi’nde Gezi Parkı’na destek için yapılan eyleme yine saldırdı. Dün akşam aralarında Partizan ve devrimci, demokrat kurumlarında bulunduğu kitle saat 20:00’da Eski Karakol önünde bir araya gelerek Gazi Karakolu’na bir yürüyüş gerçekleştirdi. Kitle yürüyüş boyunca” Faşizme karşı omuz omuza”, “Direne direne kazanacağız”, “Gazi faşizme mezar olacak” sloganlarını attı.

Kitlenin karakola yaklaşması üzerine polis kitleye gaz bomları ile saldırdı.

Saldırının ardından çatışmalar başladı

Polisin kitleye saldırısının ardından MLKP, MKP, DHKP/C, PKK militanları bu saldırıya molotof, havai fişek ve taşlarla karşılık verdi. Yol boyu dev barikatlar kurularak akrep ve panzerlerin mahalleye inmesi engellenmeye çalışıldı.

Saat 21:30 başlayan çatışmalar gece saat 03:30’a kadar sürdü. Çatışmalar sırasında militanlar sık sık “ Gazi faşizme mezar olacak”,”Faşizme karşı omuz omuza”,”Yaşasın devrimci dayanışma” sloganlarını attı. Ayrıca çatışma sırasında militanlar sık sık ajitasyon çekti.

Gazi halkının çatışan kitleye camlardan süt, su, bez, atarak ve yoldaki taşları parçalayıp militanların ellerine vererek yardım etmeye çalışması görmeye değerdi.

Çatışma sırasında bir su panzari molotof atılarak yakıldı.

Çatışmalar gece boyu devam ederken bir su panzeri molotofla yakıldı. Aracın yakılmasının üzerine takviye gelen Akrep ve Polis’ler ateşi söndürdü.

Çatışma gece saat 03:30 sularında sona erdi.

 

[widgetkit id=155]

 

{youtube}http://www.youtube.com/watch?v=9mn_Ff2tvrw&feature=youtu.be{/youtube}

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu