Güncel

Gazi Mahallesinde gazete değerlendirmesi

Okur toplantılarının önemini ve yararları gün geçtikçe pratik çalışmalarımızda ve büsbütün faaliyetimizde açığa çıkıyor. Bu toplantılarda tartışarak öğrendiklerimiz, faaliyetteki pratiklerimize yansıyor. Gazete-Okur toplantılarıyla beraber hem kendimizde hem faaliyetimizde ciddi anlamda gelişmeler söz konusu.

15 Şubat günü Gazi Mahallesinde okur toplantısı gerçekleştirdik. Öncelikle gündemleri belirleyip onlar üzerinden tartışmalar yürüttük.

Toplantıda, HDK ve HDP ilişkileri ve son süreçte sistemin işçi sınıfına saldırısı yani taşeronlaşma, sonrasında abonelik ve gazetenin belli sayfaları okuyup tartıştık. Toplantıda özellikle üzerinde durduğumuz konu ise 8 Mart oldu. Biliyoruz ki günler hızla ilerliyor ve 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününe az kaldı. 8 Mart’la ilgili YDK’lı kadınlar olarak ne yapacağımızı tartıştık. YDK’nın kurumsallaşmasındaki ilk adım olan 1. Kurultayı gerçekleştirmemizin heyecanıyla birlikte 8 Mart çalışmalarını bütünleştirmek. Ayrıca mahallede çalışmalarımızı nasıl hayata geçirebiliriz üzerinde durup, bu çalışmalarının pratik ayağını örgütleyebilecek komisyon kurma ve kadınların bir araya gelebileceği toplantılar yapma kararlarını aldık.

Ardından okur toplantılarımızın önemine ve bu toplantılarını süreklilik kazanması noktasına vurgu yaparak sonlandırdık.(İstanbul’dan bir Ö-G okuru)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu