Güncel

(Yenilendi)Gazi mahallesi’nde Polis Saldırısı

19.00 Gazi mahallesinde yaşanan çatışmalar sonucu bir kişinin yaşamını yitirmesiyle birlikte polis, İsmet Paşa Caddesi boyunca sokak başlarında zırhlı araçlarla beklemekte.

 

 

20.07: Muhabirimizden son aldığımız bilgilere göre, iki gündür çatışmalara sahne olan Gazi Mahallesi’nde şu anda Halk Cephesi Gazi Temel Haklar Derneği önünde toplanan ve halde. Dün akşamki çatışmalarda vurulan İbrahim Öksüz için yürüyüş gerçekleştirmek isteyen Halk Cephelilere polis saldırdı.

Gazi Temel Haklar Derneği önünde toplanan ve “İbrahim Öksüz’ü çeteler katletti hesap soracağız” pankartı taşıyan yaklaşık 100 kişilik kitleye polis önce dağılın uyarısı çekerek, yürüyüşe izin vermeyeceklerini belirtti. Kitlenin sloganlarla ısrarlı tavrının ardından ise polis TOMA ve Gaz bombaları ile saldırıya geçti.

Kitle şu an İsmetpaşa Caddesi girişinden Kışla Caddesi’ne doğru çekiliyor.

Mahallede yoğun polis ablukası dikkat çekerken, içlerinde Özal Harekat akreplerinin de bulunduğu araçların varlığı Gazi Mahallesi’nde OHAL koşullarını hatırlatıyor.

haber gazi

20.44: Gazi Mahallesi’nde Halk Cephesi’nin gerçekleştirmek istediği yürüyüşe yönelik polis saldırısının ardından mahallede çatışma sürüyor.

Polis Gazi Özgürlükler Derneği önünü ablukaya almış halde. Akrep ve TOMA ile bekliyor. Bu sırada ise, birkaç kişi, pompalı tüfeklerle polisin üzerine ateş açtı.

 

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu