Güncel

Gazi Mahallesi’nde yıkımlara geçit vermeyeceğiz

Mahallemiz (Sekizevler, Mezarlık ) uzun zamandan beri “kentsel dönüşüm’’ adı altında barınma hakkımıza yönelen saldırılara karşı mücadele ediyor.

Bizler de Özgür gelecek okurları olarak Gazi Mahallesi’nde 06 Ocakta yıkım bölgesi olan mezarlık bölgesindeki halkla kentsel dönüşüm üzerine sohbetler gerçekleştirdik. Yaptığımız sohbetlerde bizlere verilen cevapları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

– “Buraları bizim elimizden kimse alamaz. Gerekirse çatışırız, gerekirse ölürüz ”

– “Buraları bizler yaptık ve yaparken yapamazsınız demediler. Şimdi de kimse bizleri buradan atamaz. Bizler ellerimizle bu mahalleyi kurduk ve ancak bizler kendi isteğimizle evimizi yıkarız. Evlerimizi zenginlerin oyuncağı yapmayacağız. Emeğimizle kurduk buraları. Hoş egemenler emekten yoksulluktan ne anlar. Anladıkları tek şey zülüm ve para”

– “Seçimler yaklaştığı için tapuları vereceklerine dair söylentiler yayıyorlar. Ama bizler bunun seçim yalanı olduğunu biliyoruz. Bizler onların rantsal hedeflerini biliyoruz. Oynadıkları oyunların farkındayız. Ama unutmasınlar gün gelir bu emekçi halk bunların hesabını sorar

Tabi kentsel dönüşüm adı altında uygulan saldırıyı devrimci demokrat mahallelerin geçmişten gelen direngenliğini kırmak, bu mahalleleri yok etmek ve buradaki iradeyi teslim almaktan bağımsız ele alamayız. Kentsel dönüşüm’ adıyla egemenler mahallemizden rant elde etmek istiyorlar. Mahalle gençliğine dayattığı uyuşturucu ve çeteleşmeyle onları teslim almayı hedeflemiştir. Bizim üzerimizde oynanan oyunlara, yaptıklarına dur dememiz gerekiyor. Bizler Gazi Mahallesi Özgür gelecek okurları olarak devrimcilerin kanıyla kurulmuş mahallemizi egemenlere teslim etmeyeceğiz. (Gazi Mahallesi ÖG okurları)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu