Güncel

Gebze M tipi Hapishane’de ayrıntılı kamera uygulaması

H.Merkezi: Hapishanelerde devrimci tutsaklara yönelik saldırılar giderek artıyor. 10 kitap sınırlaması ile Tekirdağ’da başlatılan tutsakların direnişi ile karşılaşmış ve hapishane idaresi geri adım atmak zorunda kalmıştı.

Hapishanelerdeki bu keyfi saldırılara karşı tutsakların direnişi devam ederken hapishane idareleri pervasızlıklarını daha da boyutluyorlar.

Son olarak Gebze M Tipi Kadın Kapalı Hapishane’de tutsakların ortak kullanım alanlarına kamera takılmak isteniyor. Kadın tutsakları bundan sonra spor alanaında “izleyeceklerini” belirten hapishane idaresi ayrıca ilerleyen günlerde tutsakların mutfaklarına da kamera takacaklarını belirtiyor.

Bu saldırıya karşı PKK dışındaki devrimci tutsaklar saldırının insanlık onurunu ayaklar altına aldığını, saldırının keyfiyete dayalı olduğunu ve bu saldırının toplum içindeki kadına yönelik cinsel saldırının bir parçası olduğunu vurguluyorlar.

Tutsaklar uygulamanın iptal edilene kadar gün boyunca kapı döveceklerini ve havalandırmaya çıktıklarında hücrelere geçmemek için fiili direnişi sürdüreceklerini belirtiyorlar.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu