Güncel

Gemlik Kürdistan için kampanya çalışmasını sürdürüyor

Bursa: Özgür Gelecek’in “Faşist ablukayı kırmak, direnişle dayanışmayı güçlendirmek için…” şiarıyla başlatmış olduğu kampanyanın üçüncü haftasını geride bıraktığımız bugünlerde bizler de Gemlik Özgür Gelecek okurları olarak bulunduğumuz alanda kampanyayı güçlü ve görünür kılabilmek, Türk egemen sınıflarının temsilcisi AKP’nin Kürt halkı üzerindeki baskıcı, yasakçı ve katliamcı politikalarını teşhir etmek, Kürt halkının direnişini ezilen geniş halk kesimlerine duyurmak ve direnişi büyütmek için gazete dağıtımlarını mahallelere giderek ev ziyaretlerinde bulunduk.

Ev ziyaretlerinde yoğunluklu olarak Kürt ailelerini ziyaret ederek ailelere Kürdistan’da yaşanan katliamlara ve katliamlar karşısındaki sergilenen direnişle dayanışmak katliamlara karşı ortak hareket edilmesi gerektiği üzerine sohbetler gerçekleştirdik.

 

gemlikte kampaya calismasi2“Dayanışma kültürünü geliştiren bir kampanya…”

Geçmişte olduğu gibi mevcut egemen sınıflar her dönem yükselen halk muhalefetine karşı tahammülsüzleştiğini, bugün kürt halkına yönelen bu katliamların ve baskıların geçmişte Ermenilere, işçilere ve emekçilere, gayri Müslimlere ve Alevilere dönükte devletin bu araçlara başvurarak yükselen halk muhalefetini sindirmek ve geri adım atmasını sağlamak için bu tür yöntemlere başvurduğu üzerine konuşmalar ve tartışmalar yürütüldü.

Genel olarak olumlu geçen kampanya çalışmamız karşısında gerek ziyaret ettiğimiz aileler, gerekse gittiğimiz kahvehanelerde insanların bu katliamların ve baskıların ancak ortak hareket ederek ve bir arada olarak aşılacağını belirtiler.

Gazetemizin başlatmış olduğu kampanyanın süreç itibarıyla yerinde ve doğru olduğunu kabuğuna çekilen ve bölgedeki gelişmelere seyirci kalınmasının önüne geçilmesi noktasında iyi bir adım olduğu yürütülen çalışmalar sonucunda gördüğümüzü de belirtmek yerinde olacaktır. Bu tür kampanyaların hem dayanışma kültürünü geliştirdiğini bununla birlikte daha geniş kitlelerle buluşmanın da önünü açtığını belirtmek gerekir.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu