Emek

Gemlik’te Piknik Çalışması

29 Haziran’da, “emeğin sofrasında buluşalım” şiarıyla bu yıl 3.’sü gerçekleştirilecek olan piknik için Gemlik DDSB olarak çalışmalarımızın startını verdik.

İlk olarak 13 Haziran günü Hamidiye mahallesine bağlı olan Mezbaha bölgesinde ev ziyaretleriyle çalışmalarımıza başladık. Ev ziyaretlerinde genel olarak işyerlerinde yaşanan sorunlar ve mevcut sarı sendikaların işçi ve emekçiler içerisinde yarattığı güvensizliğin ve sınıf sendikacılığına olan yabancılık üzerine sohbet edildi.

Sonrasında 15 Haziran günü ise ayrı gruplar halinde Dr. Ziya Kaya Mahallesinde ev çalışmasına devam ettik. Ev ziyaretlerinde genel olarak ziyaret ettiğimiz aileler tarafından sıcak karşılandık.        

16 Haziran günüyse A-3 mekân içi ve sokak duyurularımızı işçi ve emekçilerin servis durakları, Gemlik içi otobüs durakları ve yoğun olarak yayaların kullandığı ana caddelere (Hürriyet Cad, Orhangazi Cad, Atatürk Cad, Dereboyu Cad, İstiklal Cad ve Kanalboyu Cad.) A-3 ebadındaki piknik duyurularını astık. Aynı günün akşamı ise Hamidiye mahallesinde ev ziyaretlerini devam ettirdik. Çalışmalarımız her geçen gün artarak devam edecektir.

Gemlik DDSB

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu