GüncelManşet

Gerilladan baz istasyonu eylemine ilişkin açıklama

 

H. Merkezi: Yerel kaynaklardan edindiğimiz bilgiye göre Dersim merkeze bağlı Askısor (Okurlar) Köyü sınırları içinde, Ulaştırma Bakanlığı ve Turkcell şirketi tarafından kurulması planlanan baz istasyonuna ait malzemeler 8 Temmuz günü saat 16.00 sıralarında TKP/ML TİKKO gerillaları tarafından imha edilmişti.

Eylem daha önce Doğan Haber Ajansı’ndan Ferit Demir tarafından da haberleştirilmişti.

Yaşanan olaya dair elimize E-mail yoluyla ulaşan açıklamayı haber niteliği taşıdığından dolayı yayınlıyoruz.

Dersim Bölge Komutanlığı yaptığı açıklamada “Eylemde ayrıca baz istasyonunun yapımını üstlenmiş olan taşeron şirkete ait araç da yakılmıştır” bilgisini vererek şöyle diyor;

“Eylemimizin amacı halkımızın itiraz ve sağlığını hiçe sayan, sadece elde edeceği kârı düşünerek hareket edenlere engel olmaktır. Sürecin kendilerine sunduğu fırsatlardan yararlanmak isteyen egemenler karakol, HES, baraj, maden saldırılarında olduğu gibi birçok yerleşim yerine baz istasyonu kurmak istemektedir. Halkımız kendi geleceğine, yaşadığı topraklara ve planlanan saldırılara karşı duyarlı olmalı, karşı çıkmalıdır. Yağma ve talana dönük saldırıları engellemenin başlıca yolu budur. Bu anlamda eylemimiz halkımıza dönük bir mücadele çağrısıdır.”

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu