GüncelManşet

Gerilladan yol kesme eylemi açıklaması

H. Merkezi: 30 Temmuz günü Dersim Geyiksuyu’nda yol kesen TKP/ML TİKKO gerilları yaptığı açıklamada, eylemin ayrıntılarını aktardılar.

Elimize e-posta yoluyla ulaşan açıklamaya göre Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist Türkiye İşçi Köylü Kurtuluş Ordusu Dersim Bölge Komutanlığı‘nın Ağustos 2014 tarihli açıklaması şöyle:

30 Temmuz Çarşamba günü saat 12.0013.00 arası Dersim-Geyiksuyu yolu üzerinde bulunan Istıran mevkiinde gerillalarımız tarafından yol kesme eylemi gerçekleştirilmiştir. Geyiksuyu’nda siyanürlü altın ayrıştırmaya karşı direnişi geliştirmek için düzenlenen festivale giden araçların durdurulduğu eylemde araçlardaki kitle yolun yanında “Yağma ve talana karşı Halk Savaşını büyüt!şiarlı pankartın önünde toplanmıştır.

Kitleye emperyalizmin yağma ve talan politikaları ile ilgili A/P yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanlığı seçimlerini boykot etme çağrısı taşıyan bildirilerimiz üzerinden bir tartışma yürütüldü. Çözüm süreci, Ortadoğu-Rojava ve Partimizin genel politikalarına dair gerçekleştirilen A/P’den sonra bildirimiz okundu.

Son olarak kitleye Türkiye genelinde halkımızın HES’lere, kalekollara ve maden aramalarına karşı geliştirdiği direnişi selamladığımızı ve halkımızla omuz omuza mücadelede olduğumuzun mesajı verilerek eylem sonlandırılmıştır. 1 saat süren eylemde düşmanın herhangi bir askeri hareketliliği olmamıştır. Eylemden 2,5 saat sonra Kobra helikopterleri alanda kısa süreli uçuş gerçekleştirmiştir. Gerillalarımız belirlenen şekilde bölgeden uzaklaştırılmıştır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu