GüncelManşet

(foto) Gezi İsyanının Yıldönümünde Halk Sokaktaydı

 

Bursa:  Gezi ayaklanmasının 1. Yıl dönümünde Bursa’ dada halk sokaklara çıktı. 1 yıldır gezi isyanıyla birlikte polis saldırıları sonucu yaşamını yitiren gezi şehitleri, AKP yolsuzlukları ve Soma katliamı devletin tüm baskı ve şiddetine rağmen sokakları boş bırakmayan halkımız 31 Mayısta da sokaklardaydı.

Kültür park ta saat 19’ da toplanan halk’’ bu daha başlangıç mücadeleye devam !’’ gezi şehitlerinin resimleri olan pankartı açarak Altıparmak caddesini trafiğe kapattı. Burada altıparmak caddesine doğru yürümek isteyen kitle önüne polis barikat kurdu. Kitle yürümekte kararlılığını ortaya koyunca polis barikatı açmak zorunda kaldı.

Harekete geçen kitle yürüyüş boyunca sık sık  “Her yer Taksim, her yer direniş!”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam!”, “Soma’nın hesabı sorulacak!”, “Hırsızlar çalıyor, işçiler ölüyor!”, “Katil devlet hesap verecek!”  sloganlarını attı. Yürüyüş esnasında, pencere ve balkonlarda halk tencere ve tava çalarak eyleme destek verdi.

Heykel’ e gelen kitle alanı trafiğe kapattı. Burada gezi şehitleri ve soma’ da katledilen işçiler için saygı duruşu gerçekleştirildi. Gezi şehitlerinin isimleri okunarak kitle tarafından ‘’yaşıyor’’ denildi. Ardından basın açıklaması okundu. Açıklamanın ardından eylem bitirildi. 

[widgetkit id=726]

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu