Emek

“Gözaltı Düzenine Boyun Eğmeyeceğiz!”

İzmir: KESK İzmir Şubeler Platformu, 19 Şubat günü yapılan operasyonda gözaltına alınan üyeleri için İzmir’de alandaydı. YKM önünden başlayan yürüyüş Sümerbank önünde sona erdi.

KESK’e yönelik başlatılan ve 167 kişinin gözaltına alınması ile ilgili olarak gerçekleştirilen basın açıklamasına birçok devrimci, ilerici kurum da katılarak destek verirken, yoğun yağmur yağışına rağmen eyleme yüzlerce insan katıldı.

Sümerbank önünde gerçekleşen basın açıklamasını KESK Şubeler Platformu adına dönem sözcüsü İsmail Akyol okudu.

28 ilde 167 kişinin gözaltına alınması, KESK genel merkezinin aranması uygulamalarını değerlendiren Akyol yaşananların; 12 Eylül’le, 28 Şubat’la hesaplaşma iddiasında olanların maskesini düşürdüğünü ve emek mücadelesi karşısında AKP’nin, darbe dönemini gölgede bırakacak uygulamalara giriştiğini belirterek; “Gözaltına alınan, tutuklanan üyelerimizin haklarını her zeminde koruyup savunmaya devam edeceğiz. AKP hükümetinin faşizan politikalarına karşı duracak, zulmün ve zorbalığın efendileri karşısında asla boyun eğmeyeceğiz” dedi.

Basın açıklamasının ardından konuşan Akyol, HDK’nın barış kampanyası çerçevesinde gerçekleştirdiği Karadeniz ziyaretlerinde yaşanan ırkçı-faşist saldırıları da kınadı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu