Güncel

Göztepe Kampusu’nde polis öğrencilere saldırdı!

Kartal: Marmara Üniversitesi Göztepe Kampus’ünde sabah saatlerinde faşist bir grup tarafından bir kadın öğrencinin yaralanmasıyla başlayan gerginlik polisin öğrencilere saldırmasıyla devam etti.

Sabah ÖGB ve polis eşliğinde yaşana faşist saldırıyı protesto etmek isteyen içlerinde Yeni Demokrat Gençlik okurlarının da olduğu Marmara Üniversitesi öğrencileri üniversiteden toplu çıkış yaptı.

Saat 18.00’da toplanan öğrenciler sabah yaşanan faşist saldırı protesto etmek ve gözaltına alınan iki arkadaşlarının serbest bırakılması istedi.

Saatler öncesinden Marmara Üniversitesi Göztepe Kampusunu adeta ablukaya alan çevik kuvvetin yanı sıra kampus önü, çevresi sivil polislerle dolmuştu.

Toplu çıkışa destek olmak için diğer üniversitelerden gelen üniversite öğrencileri Göztepe Kampusunun önünde toplanmaya başladı. Oldukça gergin bir havanın hâkim olduğu gözlemlenirken, polisin toplu çıkış yapılmadan önce öğrencilerle görüşmek istedi. Öğrenciler görüşülecek bir şey olmadığı söyleyerek görüşmeyi reddetti. Daha sonra başka bir grup sivil polis gelerek tekrar görüşmek istedi ve “bir olay, sıkıntı çıkarmayın, bizim tavrımızı biliyorsunuz” vb şeyler söyleyerek öğrencileri tehdit etmek istedi.

Ardından Göztepe Kampusundan topluca çıkan öğrenciler “Marmara faşizme mezar olacak”, “biji berxodana Marmara” vb sloganlar eşliğinde kendilerini bekleyen diğer öğrencilerle bir araya geldi. Öğrenciler alkışlar, zılgıtlarla buradan Kadıköy Altıyola doğru yürüyüşe geçti. Bu sırada kendilerini yakından çekmek isteyen polis muhabirine tepki gösterdi. Öğrencileri adeta ablukaya alarak yürüyen polis öğrencilere bu sırada saldırdı. Biber gazıyla öğrencilere saldıran polis burada iki öğrenciyi gözaltına aldı. Alınan öğrencilerin bırakılıp bırakılmadığıyla ilgili net bilgi bulunmamakta. Polis saldırısı nedeniyle bazı öğrenciler yaralandı.

Öğrenciler Altıyola doğru çekilen öğrenciler sloganlar eşliğinde araya sokaklara dağıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu