GüncelUncategorized

Grev yapan Enerji-Sen üyelerine hapis cezası

H. Merkezi: Çalışma koşullarının iyileştirilmesi ve maaşlarının arttırılması talebiyle 38 gün grev yapan Enerji-Sen üyesi FEDAŞ çalışanı işçilere ve Enerji-Sen’lilere grev sonrası açılan davada 1 yıl 3’er ay hapis cezası verildi

DİSK’e bağlı Enerji-Sen Fırat Aksa Elektrik Dağıtım Şirketi’nde (FEDAŞ) çalışan işçilere, Enerji-Sen Genel Başkanı Ali Duman’a ve Enerji-Sen Örgütlenme Sekreteri Mustafa Bozali’ye çalışma koşullarının düzeltilmesi ve ücretlerinin arttırılması talebiyle yapılan 38 günlük grev sonrası açılan davada hapis cezası verildi.

En temel hakları olan yürüyüşler ve eylemlerden dolayı Enerji-Sen’lilere 2 ayrı dava açılarak Enerji-Sen yöneticilerinin ve örgütlenme uzmanlarının olduğu 6 kişi, grev yapan işçileri yürüyüşte ve eylemlerde yönlendirmek ve öncülük etmek ile suçlanırken diğer davada ilk davada yargılananların da aralarında bulunduğu toplam 12 kişi “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’na” muhalefet ile suçlandı.

Bugün sonuçlanan her iki davada da herkese 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. 12 kişinin yargılandığı davada verilen cezaların açıklanması geriye bırakılırken; sendika yöneticilerinin yargılandığı diğer davada 1 yıl 3’er ay ceza açıklandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu