Güncel

Grup Yorum: Kahrolsun faşizm yaşasın türkülerimiz

H. Merkezi: İçişleri Bakanlığı tarafından “terör listesi”ne eklenen Grup Yorum üyeleri konuya ilişkin yayımladığı açıklamada, “Kahrolsun faşizm, yaşasın türkülerimiz” dedi.

Grup Yorum yaptığı açıklamada, 11 üyelerinin hapiste olduğunu belirterek, “Yalanlarını boşa çıkaracağız” dedi.

İçişleri Bakanlığı tarafından “terör listesi”ne müzik grubu Grup Yorum üyeleri de eklendi. Bugüne kadar pek çok defa tutuklanan ve konserleri yasaklanan müzisyenler, DHKP-C üyesi oldukları iddiasıyla gri listeye konuldu. Grup Yorum’un üyeleri İnan Altın, Selma Altın, Ali Aracı, İbrahim Gökçek, Emel Yeşilırmak ve İhsan Cibelik “arananlar listesi”nde yer aldı.

 

“Ürettik, üretmeye devam ediyoruz”

Üyelerinin listede yer almasına ilişkin Grup Yorum’un yayımladığı açıklamada, “İlan ettiği ve 20 aydır sürdürdüğü OHAL’in bile çare olamadığı yönetememe krizi nedeniyle bu zamana kadar ki saldırılar bile artık AKP’ye yeterli gelmemeye başladı. Grubumuzun 11 üyesi delilsiz, keyfi bir şekilde tutuklanarak hapishaneye konuldu. Tahliye olan üyelerimiz tekrar gözaltına alındı, tekrar tutuklandı. Ama her şeye rağmen direndik, ürettik, üretmeye devam ediyoruz ve edeceğiz de. Hiçbir hak hukuk tanımadan üyelerimize ‘terörist’ diyen, para ödülleri karşılığında hedef gösteren AKP faşizminin İçişleri Bakanlığına karşı her türlü yasal ve meşru mücadele biçimini hayata geçireceğimizi, onların yalanlarını, iftiralarını ülke içinde, dışında bulunduğumuz her yerde teşhir edeceğimizi, bu yalanları boşa çıkaracağımızı belirtmek istiyoruz. Kahrolsun faşizm, yaşasın türkülerimiz” ifadeleri yer aldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu