Manşet

“Güçlü bir final ve yeni bir başlangıç için…”

İstanbul: “Umudu Tohumca Büyütüyoruz” şiarıyla 11 Kasım günü Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenecek olan şölenin çalışmalarına start verilmesi amacıyla Okmeydanı’nda 16 Eylül Pazar günü kitlesel bir buluşma gerçekleştirildi.

 

“Geleneğimizi kitlelere taşımalıyız”

Buluşmada gerçekleştirilen konuşmada; “Türkiye devrim tarihinde saygın bir yeri olan geleneğimizin 40. yıl kampanyasının bir sonucu olarak düzenlediğimizin bu şölenimizin amacı kampanyamızı taçlandırmaktır” denildi.

Şölenin 40. yıl kampanyası açısından güçlü bir final olmasının tek başına yeterli olmadığının vurgulandığı konuşmada “Bu etkinlik, aynı zamanda bizim açımızdan yeni ve güçlü bir başlangıç olmalı” vurgusu yapıldı.

“Salt konser yapmak istemiyoruz” denilen konuşma şu şekilde devam etti: “Bizler bu konser çalışması sırasında ulaştığımız kesimlere geleneğimizi taşımalıyız. Bunu yapabildiğimiz ölçüde etkinliğimiz gerçekten başarıya ulaşmış olur!

Bu konserin sonucunda en büyük beklentilerden birinin de Tohum Kültür Merkezi’nin açılması olduğu, ama çalışmalarda esasın bu olmaması gerektiği vurgulandı.

Bir kültür merkezinin her daim bir ihtiyaç olduğu vurgulanan konuşmada “Tohum Kültür Merkezi ve öncesinde yarattığımız kültür konusunda aslında belli bir birikim ve politikamız olmasına rağmen en büyük sorunumuz bu birikimimizi örgütlenmeye çevirememek olmuştur” denildi.

 

“Kolektif çalışmayla başarıya ulaşırız”

40. yıl kampanyamızın sonucunda Ocak ayından bu yana ciddi bir ivme yakalamış durumdayız” vurgusuyla başlayan konuşmada şölenin istenilen sonuca ulaşabilmesi için kolektif çalışmaya önem verilmesi gerektiği belirtildi.

Çalışmaların başladığından bu yana gerçekleştirilen çalışmalardan söz edilerek; sanatçılarla bir komisyon oluşturulması, şölen yerinin tutulmasından şölenin tanıtımı için reklam şirketleri ve Biletix ile görüşmeye, bir site kurulmasına, irtibat bürosu açılmasına kadar birçok çalışmanın yapıldığı anlatıldı.

Etkinliğin bir şölen havasında geçmesi için daha yapılacak birçok hazırlığın olduğunun belirtildiği konuşmada kolektif çalışmanın önemi bir kez daha vurgulandı.

Konuşmaların ardından sanatçı Pınar Aydınlar ve Mehmet Ekici de “Biz sadece müzik alanında değil, bu etkinliğin tüm çalışmalarında gönüllü bir şekilde yer almak istiyoruz” diyerek bir konuşma yaptılar.

Buluşma, dinleyicilerin şölen çalışmaları için yapacakları hazırlıklar konusunda yaptıkları konuşmalarla devam etti.

Konuşmalarda öne çıkan başlıca konular şunlar oldu:

– Hemen her alanda şölen hazırlık çalışmaları, yerelde yapılacak kitlesel buluşmalarla (piknik, kahvaltı, toplantı…) başlayacak.

– Herkes mümkün mertebe en geniş kesime ulaşmaya ve davetiye dağıtımı yapma ve bu süreçte daha planlı/programlı çalışmaya yürütme konusunda ısrarcı olacak.

– Bazı yerellerde şölen yaklaştığında sokak gösterimleri ve yürüyüşlerle şölene çağrı yapılacak.

 

AYRINTILAR VE ARAÇ KALKIŞ YERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ:
Tohum Sitesi Yayında: http://tohumkulturmerkezi.com/

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu