Güncel

Gülensu- Gülsuyu’nda 1 Mayıs çalışmaları sürüyor!

16 Nisan Salı günü aksam saatlerinde Gülsuyu Mahallesi’nde iki ayrı grup halinde Özgür Gelecek gazetesinin dağıtımını örgütleyerek okurlarımıza gazetelerimizi ulaştırdık. Ayrıca yayın dağıtımında okurlarımıza, DDSB ve Komünist Önder İbrahim Kaypakkaya’nın Türkiye devrimci pratiği ve Türkiye Kürdistanı’na dair tahliller ortaya koyarak egemenlere korku, halka umut olduğunu dağıttığımız bildirilerle anlattık. Gülsuyu halkını Kaypakkaya şiarıyla 1 Mayıs’ta Partizan saflarında olmaya ,örgütlü mücadeleyi büyütme çağırdık. 

Yine aksam saatlerinde gazete dağıtımıyla birlikte,mahallemizde bulunan tekstil atölyelerine giderek, güvencesiz çalıştırılmaya,sendikasızlaştırmaya,iş cinayetlerine taşeronlaştırılmaya ve yoksullaştırma politikalarına karşı örgütlü mücadeleyi yükselterek 1 Mayıs’ta Partizan saflarına çağırarak DDSB ve Partizan bildirilerimizin dağıtımını yaptık.

17 Nisan Çarşamba günü öğle saatlerinde Gülensu Mahallesi halk pazarının girişine Partizan standımızı açtık. Standımızda 1 Mayıs’a çağrı olarak sesli ajitasyon eşliğinde geniş bir şekilde bildirilerimizin dağıtımını yaptık. Ayrıca gazetemizin de dağıtımını yaptık. Mahalle halkının her zaman olduğu gibi İbrahim Kaypakkaya yoldaşa olan ilgisi öne çıktı. Yanımıza gelerek “Ben İbrahim Kaypakkaya’yı çok seviyorum, onun gibisi bir daha dünyaya gelmez” diyen yaşlı analarımız oldu.

Ayrıca standımıza bir grup turist gelerek, bizden ses sisteminde çalan devrimci marşların CD’sini istedi. Stant’ta bulunan afişlerimizin üzerindeki kasketli adamı sorduklarında Türkiye devrimci hareketinin komünist önderi olduğunu söyledik.  Grup içerisinde Maoist düşünceyi savunanların olmasıyla tercüman aracılığıyla sohbetimiz daha da koyulaştı. Aynı dili konuşmasak ta düşüncelerimizin birliği sıcak anları paylaşmamıza neden oldu.

1 Mayıs çalışmalarımızı yapacağımız aile ziyaretleriyle sürdürmeye devam edeceğiz.

(Gülsuyu PARTİZAN)

 

[widgetkit id=25]

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu