Emek

Gülsuyu Partizan’dan Süreyyapaşa’ya ziyaret

Gülsuyu Partizan olarak 29 Ağustos günü, 23 Temmuz’dan bu yana Süreyyapaşa Hastanesi’nde direnişte olan işçilere destek ziyaretinde bulunduk.

Direnişteki işçileri ziyaret etmeden önce Gülensu Mahallesi’nde bulunan duyarlı esnafa giderek direnişteki işçileri ziyaret edeceğimizi söyledik. Yardım ve destek amaçlı katkıda bulunmalarını istedik. Buradan temin ettiklerimizle yola koyulduk.

Direniş çadırına yaklaştığımızda “Direnen işçiler yalnız değildir”, “Zafer direnen emekçinin olacak”, “Hak verilmez alınır, zafer sokakta kazanılır” sloganlarıyla çadırın olduğu alana girdik.

İşçiler sloganlarımıza eşlik ederek alkışlarla bizleri karşıladılar. Yıllardır Süreyyapaşa Hastanesi’nde insan onuruna yaraşır bir çalışma ortamı ve güvenceli iş için mücadele eden işçiler, taşeron çalışma biçimini bu topraklardan sileceklerini belirttiler.

Bizlerin ziyaretinden memnunluk duyduklarını açıklayan işçiler, ziyaretlerimizin sıklaştırılmasını istediler. Bizler de gereken tüm maddi manevi desteklerimizi göstermeye devam edeceğimizi kendilerine ilettik.

Ziyaretimizi işçilerle öğlen yemeği yiyerek sonlandırdık.

Direnişteki işçilerle tekrar aynı yerde buluşmak üzere, sloganlarımızla direniş çadırından ayrıldık.

Gülsuyu-Gülensu Partizan

 

Resimler için bakınız:

http://www.ozgurgelecek.net/resim-galerisi.html

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu