Manşet

Gülsuyu ve Kartal’da 8 Mart çalışmaları

“Yok, sayılan, görünmeyen, değersizleştirilen, düşük ücrete mahkûm edilen bu emek bizim!” şiarıyla koyulduk bu yıl 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü için çalışmalarımıza…

 

KARTAL

Diğer semtlerde olduğu gibi Kartal’da da çalışmalarımıza başladık.

Önce merkezi yerlere şiarımızın yazılı olduğu afişlerimizi yaptık. Bu sırada geçenlerin tepkisi oldukça olumluydu.

Afişlerimizle yaptığımız 8 Mart çalışmasına tekstil atölyelerinde bildirilerimizi dağıtarak devam ettik. İletişim içinde olduğumuz kadınların evlerine ziyaret ederek, emek üzerine sohbet ettik ve bu yıl 8 Mart günü sömürülen emeğimiz için alanlarda olmamızın, birbirimizden güç alarak ilerlemenin önemi üzerine tartıştık.

Verimli geçtiğini düşündüğümüz çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bir yandan tekstil atölyelerinde bildiri dağıtımlarımızı diğer taraftan da ev ziyaretlerini sürdürerek 8 Mart’ta daha güçlü bir şekilde alanlarda olacağız.

 

Kartal’dan bir YDK’lı

 

GÜLSUYU-GÜLENSU

gulsuyunda 8 mart8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken, bulunduğumuz alanda bir dizi faaliyet programı örgütleyerek çalışmalarımıza sürdürüyoruz.

Gülensu Mahallesi’nin Emek Caddesi ve Gülsuyu’da dahil minibüs ve otobüs güzergahlarını YDK imzalı afişlerimizle yaygın şekilde donattık. Afişleme çalışması boyunca konuştuğumuz emekçi kadınları 10 Mart’ta yapacağımız mitinge çağırdık. Kadınlar ve mahalle halkının ilgisi oldukça olumluydu.

Afişleme çalışmasını sonlandırdıktan sonra aynı gün gazete okurları ve ailelerimizi ziyaretlere başladık. Kadına yönelik şiddet ve erkek baskısının ön plana çıktığı sohbet ve söyleşiler gerçekleştirdik. 8 Mart çalışmalarımızı emekçi kadınlara giderek devam edeceğiz.

 

Gülsuyu YDK

 

Kaynak: yenidemokratkadin.net

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu