Manşet

Gülsuyu’nda 8 Mart çalışmaları…

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü yaklaşırken, biz de Gülsuyu’nda Yeni Demokrat Kadınlar olarak çalışmalarımıza başladık.

8 Mart çalışmaları, Gülsuyu’nda 2 Mart’ta başladığımız ev ziyaretleriyle beraber hızla devam ediyor.

Gülsuyu Yeni Demokrat Kadınlar olarak Cumartesi günü sabah saatlerinde afiş çalışması gerçekleştirdik. Afiş çalışmalarımıza ilgi yoğundu. Afişlerimizi Gülsuyu ve Emek caddesi bölgelerine oldukça yoğun bir şekilde yaptık.

Ardından akşam üstü ev ziyaretleri gerçekleştirdik. Yaptığımız ev ziyaretlerinde çok olumlu tepkiler aldık, gittiğimiz hemen hemen her ev YDK’yı tanıyor ve gelişen süreci merak eden kadınlardı. Bizlerde kadınlarla oturup onların sorunlarını tartışıp çözüm üretme ve beraber hareket etme noktasına vurgu yaptık. Gittiğimiz evdeki kadınlarla 8 Mart’ın önemini ve bu süreçteki yönelimlerimizi anlattık.

Gülsuyu YDK olarak 10 Mart gününe randevu kestik

3 Mart Pazar günü de çalışmalarımız tüm hızla devam etti.Öğleden sonra ev ziyaretlerine gidip kadınlarla birebir sohbet ettik. Ardından yoğun bir şekilde mahhallede bildiri dağıtımı gerçekleştirdik.

Gülsuyu Yeni Demokrat Kadınlar olarak 8 Mart’ın yaklaşmasıyla beraber mahhalledeki çalışmalrımız hızla devam ediyor.

Gittiğimiz evlerde, taleplerimizi haykırmak için, 10 Mart günü saat 12.00 de Kadıköy Numune Hastane’si önünde Yeni Demokrat Kadın pankartının arkasında buluşmak için randevu keserek evlerden ayrıldık.(İstanbul’dan bir YDK’lı)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu