GüncelManşet

Gülsuyu’nda Çete Faaliyetleri Hızlandırıldı

İstanbul: Gülsuyu mahallesinde Hasan Ferit GEDİK’in öldürülmesi ve onlarca devrimcinin yaralanarak sakat kalmasına sebep olan, devlet destekli çetelerin asılsız ifadeleri sonucu tutuklanarak hapis yatan devrimciler, çeteler tarafından Gülsuyu mahallesinde yeni Hasan Ferit’leri katletme avına girişmiştir. Hasan Ferit Gedik i katletmekten göstermelik yargılanan çeteler, üçer beşer tahliye olmaya başladıktan sonra aynı hızla örgütlenerek “Gülsuyu Vatansever Gençlik ” ismini oluşturdular. İki gün önce Gülensu mahallesinde bulunan Nurettin Sözen parkında bulanan ve devrimcilerin uğrak yeri olan Umut Aile Çay Bahçesi’ne silah zoruyla gasp ettikleri minibüs ile gelerek çay bahçesini “İNTİKAM” diye bağırarak döktükleri benzinle yakmaya kalkıştılar. Hızını alamayan çete artıkları Heykel Meydanı’nda yine devrimcilerin oturduğu küçük bir parkın banklarını yakmaya çalışmış, ellerinde ki silahlarla çevrede bulunan bir kulübeye ve bir esnafın dükkanının camına ateş etmişlerdir.

“GÜLSUYU VATANSEVER GENÇLİK”

Gülsuyu mahallesinde kendilerine “GÜLSUYU VATANSEVER GENÇLİK ” adını veren, esasında ilk icraatları uyuşturucu satmak, tetikçilik yapmak, esnafı haraca bağlamak olan bu çeteler şimdilerde vatan savunucusu olarak örgütlenmeye başladılar. Geçen hafta Gülsuyu’nda polis in yaptığı operasyondan bir saat önce iki araçla gezerek sağa-sola ateş edip halkta korku kaygı yaratmaya çalışmak ve polise karşı gelişecek her türlü saldırıya karşı, almış oldukları piyon rolünü ortaya koymuşlardır. Bir sonraki gün ise Gülsuyu Mahallesi fatma hanım ve kiptaş konutlarının olduğu yerlere altlarındaki araçlarla “silahlı güvenlikler” alarak “Gülsuyu Vatansever Gençlik” ismiyle pankart asmışlardır. Bu esnada yoldan geçen halktan insanların arabalarını tehlike olarak görüp bir kaç tanesine ateş etmişlerdir.

DEVRİMCİLER HEDEF GÖSTERİLİYOR

Gülsuyu mahallesinde devlet destekli çete faaliyeti artmaya başlarken devrimci kurumlar ve kişiler hedef gösterilmeye başlandı. Umut Aile Çay Bahçesi’nin yakılmasıyla birlikte aynı dakikalarda sosyal paylaşım sitesi facebook’ta onlarca sahte hesaptan Partizan okurları tek tek, isim isim hedef gösterilmeye başlanarak  “Gülsuyu Vatansever Gençlik” tarafından “cezalandırılması” isteniyor. Devrimcilere gücü yetmeyen katil polis partizan okurlarını, kendisinin beslediği çeteler aracılığı ile vurdurtmayı planlıyor. Devletin devrimcilere yönelik gözaltı ve tutuklama saldırıları Gülsuyu mahallesinde polis/çeteler tarafından “imha et” işbirliği ile yapılmaya çalışıyor. Bizler Gülsuyu mahallesinin kuruluşundan bu yana kök salmış tohumlar olarak yetişmeye, devrimcilere ve halka karşı yapılan/yapılmaya çalışılan bu faşist saldırıları boşa düşürerek akıtılan kanların hesabını sormaya hazırız. Tüm halkımızı devrimcilerin yanında yer almaya, devrimcilere sonsuz güven duymalarını ve devrimcilerle örgütlenmesini istiyoruz.

Gülsuyu Mahallesi Özgür Gelecek Okurları

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu