Güncel

Gülsuyu’nda Kentsel Dönüşüm Tartışıldı

Gülensu –Gülsuyu: Gülsuyu partizan olarak, 3 Mart Pazar günü bir toplantı gerçekleştirdik. Toplantının üç ana başlığı Kentsel dönüşüm, çeteleşme ve 8 mart oldu.

İlk olarak kentsel dönüşüm ve birbirinden bağımsız olmayan çeteleşme konuşuldu. Gülsuyu mahallesi uzunca bir zamandır kentsel dönüşüm saldırlarıyla yüz yüze. Mahallemizin kentsel dönüşüme (rantsal paylaşıma) karşı epey bir deneyime sahip olması söz konusu. Fakat kentsel dönüşüm sadece kendi mahallemize özgü bir sorun olmadığı, sistemin sorunu olduğunun altı çizildi. Mahallemizin önemli sorunlarından bir diğeri ise egemenlerin kentsel dönüşüm noktasında toplumsal direnişin önüne geçmek için kimi taktik politika ve çalışmaları olarak getirdiği ‘’çeteleşme’’nin, emek kültürünün yok olmasına,mahallenin örgütlülüğünü zayıflatmasınaneden olmakta.

Bu çeteleşme saldırıları mahallenin düzenini bozmaya dönük bir politika taşıyor. Asıl yıkımın mahallenin örgütsüzlüğünden doğacağı bir yıkım dile geldi.kentsel dönüşüm den önceki yıkım planı; yozlaşma ve kentsel dönüşüm saldırılarına karşı genel, somut olarak neler yapabilirizi konuştuk.

Bir diğer toplantı konumuz 8 mart oldu. 8 mart dünya emekçi kadınlar günün önemine değinilmesinin ardından, 10 mart ‘ta yapılacak mitinge ve mahallede yapılan çalışmalar aktarıldı.(Gülsuyu partizan)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu