Güncel

Gülsuyu’nda Kentsel Dönüşüme Hayır

Barınma Hakkımız İçin Örgütlenmeliyiz

Mahallemiz uzun bir zamandan beri “kentsel dönüşüm’’ adi altında barınma hakkımıza yönelen saldırılara karşı mücadele etmekte.

Kentsel dönüşümden bağımsız ele almadığımız ‘’uyuşturucu, çeteleşme ve yozlaşma’’ politikalarıyla halk ve halk gençliği üzerinde amaçlanan teslim alma çabaları harekete geçirilmiştir.

’Kentsel dönüşüm’ adıyla egemenler mahallemizi bir rant kapısı haline getirerek, mahalle gençliğine dayattığı uyuşturucu ve çeteleşmeyle onları okumadan, öğrenmeden, bilinçlenmeden, düşünmeden teslim almayı hedeflemiştir. Egemenlerin karşısında her zaman gençlik dinamizmi yer almış ve her daim korkuları olmuştur.

İşte bundandır ki, halk gençliğinin bilinçlenip düşünmesini ve düşündüklerini pratiğe geçirip onlara karşı durmasından korkuyorlar.

Bugün yaşananlarda tam bu noktalarda kendini var etmiştir. Yozlaşma mahallemizin en büyük sorunu kentsel dönüşümle birlikte daha etkin bir hale gelmiştir.

Çeteleşme ve uyuşturucu bir birlerini tamamlayarak halk ve halk gençliği üzerinde kendini konumlayarak, mahallemizin emek kültürünü yok etmeye dönük bir saldırı haline gelmiştir.

Bizler Gülsuyu ve Gülensu halk ve halk gençliği olarak egemenlerin plan ve projelerine karşı örgütlü bir karşı koyuşu, geleceğimiz için zorunlu bir neden olarak geliştirmeliyiz. Bu sorunlara karşı  “Ne yapmalıyız ?’’ dediğimizde ilk olarak bütün halk ve halk gençliği devrimcilerle örgütlenip birlikte hareket etmelidir.

Gecekondu, daire sahibi ya da kiracı gibi ayrıştırılmaya çalışılsakta,  yıkım saldırıları hepimize yöneliktir. Barınma hakkımızı savunmak; çeteleşmeye, yozlaşmaya, uyuşturucuya ve her türden saldırılara karşı bir karşı koyuş olmalıdır.

Egemenlerin ve onların işbirlikçilerinin bizlere dair yaptıkları plan ve projelerine dur diyelim. Patronların bizlerin adına konuştukları yeter.

Geleceğimizi egemenlerin ellerine bırakmamalıyız. Kendi geleceğimizi kendimiz inşa edecek gücümüz var. Artık söz sırası bizlerde, bizler düşünüp, bizler yapmalıyız.

Barınma Hakkımız İçin Birleşelim, Örgütlenelim

Yozlaşmaya, Çeteleşmeye Geçit Yok

Talana Ranta Sömürüye Son

Gençlik Gelecek Ellerimizdedir

(Gülsuyu’ndan bir Özgür Gelecek okuru)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu