Manşet

Gülsuyu’nda Newroz hazırlıkları devam ediyor

Gülsuyu Mahallesi’nde düzenleyeceğimiz Newroz etkinliği çalışmaları dünden bugüne daha fazla tempo artırarak devam ediyor.

20 Mart günü sabah erken saatlerde Özgür Gelecek gazetesini mahalle esnafı ve halka dağıtarak etkinlik çağrımızı yaptık.

Öğle saatlerinde hazırladığımız pankartları, Çarşamba Pazarı girişine asarak, aynı anda Partizan standını açıp halkımıza Newroz bildirisi ve çağrı bildirileri dağıttık. Mahalle halkının İbrahim Kaypakkaya yoldaşa ve Partizan’a olan sevgisi görülmeye değerdi.

Aynı dileklerle biz de halkımızı yapacağımız Newroz yürüyüşüne katılarak İbrahim yoldaşı ve Partizan’ı sahiplenmelerini istedik.

 

Zümrütevler’de Newroz’a katılım

Ayrıca akşam saatlerinde Zümrütevler Mahallesinde BDP’nin düzenlediği Newroz etkinliğine Partizan flamalarıyla ve sloganlarımızla katıldık. BDP temsilcisi Partizan’ı aralarında görmekten dolayı mutlu olduklarını dile getirerek “Hoş geldiniz” dedi.

Etkinlikte Newroz’u selamlayan Partizan mesajı okundu. Mesajda Newroz’un isyan olduğu, isyanı büyütmek için örgütlemek gerektiğine vurgu yapılırken, 24 Mart’ta gerçekleşecek Newroz etkinliğine çağrı yapıldı. Newroz bildirilerimizin dağıtımını da gerçekleştirdik. Newroz ateşinin yakılmasıyla coşkunun arttığı etkinlik, halaylarla ve marşlarla devam etti.

Newroz alanından ayrıldıktan sonra Gülensu Mahallesine dönerken Partizan kitlesi marş ve sloganlarla birlikte mahalle halkına 24 Mart’ta yapılacak etkinliğe sesli ajitasyonlarla çağrı yaptı.

 

Gülsuyu Partizan

 

Resimler için tıklayınız

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu