Güncel

Gülsuyu’nda Newroz kutlaması

Gülensu ve Gülsuyu Mahallesi’nde Partizan, ESP, BDP, KÖZ ve EMEP dün akşam (16 Mart) saatlerinde bir araya gelerek Newroz kutlaması gerçekleştirdi.

Partizan’ın kitlesel olarak katıldığı eylemde, Kaşgarlı Mahmut İlköğretim Okulu’nun üstünde toplanarak yürüyüşe başladı.

Newroz isyandır, isyanı büyütelim” pankartı açarak Newroz alanına doğru yürüyüşe geçen Partizan kitlesi yürüyüş boyunca Gülensu ve Gülsuyu sokaklarında “Newroz isyandır, isyanı kuşan”, “Newroz piroz bê”, “Önderimiz İbrahim Kaypakkaya”, “Faşizme isyan, halka önder Partizan” vs sloganlarını attı.

 

Karlı havaya rağmen halaylar çekildi

gulsuyunda newroz kutlamasi2Newroz alanına gelindiğinde alanda bulunan kitle büyük bir coşkuyla Partizan’ı karşıladı. Alanda yakılan büyük ateşin etrafında buluşarak Koma Serhad’ın Kürtçe ve Türkçe türküleriyle karlı havaya rağmen halaylar kuruldu.

Newroz’un ateşini körükleyen Koma Serhad, havai fişek gösterisiyle birlikte “Apo’nun başına birşey gelirse yakarım seni Ankara” türküsünü söylediği sırada kitlenin coşkulandığı görüldü.

Kutlamanın ilerleyen bölümlerinde Kürdistan dağlarında, ovalarında, metropollerde şehit düşen devrim ve demokrasi şehitleri anısına saygı duruşu yapılarak sloganlar eşliğinde Newroz etkinliği son buldu.

 

Gülsuyu Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu