Güncel

Gülsuyu’ndan Taksim ve Ankara’ya destek

Gülsuyu: Gülsuyu Mahallesi’nde 2 Haziran günü Taksim’de ve Ankara’da yaşanan polis saldırılarına karşı akşam saatlerinde sesli ajitasyon çekilerek Heykel Meydanı’na yürüyüş yapılacağını duyurduk. Mahalle halkının da destek verdiği bir yürüyüş gerçekleştirdik.

Yürüyüşe binlerin katılımıyla Heykel Meydanı’nda toplandık. “Her yer Taksim, her yer direniş” pankartı açarak yürüyüş kolu oluşturdu. Daha sonra kitle Fatmahanım Meydanı’na doğru yürüyüşe geçtik.

Kitle E-5’e inip, yolu keserek her iki yönü trafiğe kapattı. E-5’te Zümrütevler Köprüsü’ne gelindiğinde kitlenin daha da arttığını gözlemledik. Maltepe güzergahına ilerlediğimiz anda yollar kitlesellik görülmeye değerdi.

Sık sık “Katil devlet hesap verecek”, “Her yer direniş, her yer Taksim”, “Diren Ankara yalnız değilsin”, “Gülsuyu faşizme mezar olacak” sloganları yankılanırken zılgıtlarla, alkışlarla alanlar coşkulu bir şekilde ve öfkeyle yoğruluyordu.

 

“Sivil faşistler araçlarla saldırıyor”

Karakollar yuhalanıyor, fakat karakolların içerisinde 3, 5 kişi olduğunu biliyorduk. Düşman bütün kolluk güçlerini Taksime yığınak yaptığından… Maltepe ana caddeye gelindiğinde 25 bini aşkın bir kitle vardı yürüyüşte.

AKP ilçe binasına doğru yürüyüşe geçildi ve biraz beklendikten sonra sloganlarla gelinen caddeye dönülerek yürüyüşe devam edildi. Daha sonrasında E-5 karayoluna gelindiğinde karayolu trafiğe kapatıldı. Herkesi duyarlılığa davet ederek eyleme katılması için destek verilmesi istenildi.

Kitle E-5 karayolunda sloganlarla ilerlerken bir aracın kitlenin üzerine gelmesi neticesinde araca kısmi zarar verilerek tepki dile getirilmiştir. Yürüyüşe devam edilirken sloganlarla Yetmişevler Köprüsü’nden Gülsuyu Mezarlığı’nın yakınına gelindiğinde camları siyah filmli içerisi kesinlikle görülemeyen sivil faşist olarak tahmin ettiğimiz araç kitlenin üzerine aracı sürdüğünü erken fark etmemiz sayesinde seyir halindeki araca tamamen zarar verilmiştir. Sonrasında ise süratli bir şekilde çemberimizden kaçmıştır.

Yürüyüşümüzü türkülerimizle yol boyunca slogan alkış ve zılgıtlarımızla Heykel Meydanı’nda sonlandırdık,

Yürüyüşlerimize devam edeceğiz.

 

GÜLSUYU PARTİZAN

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu