GüncelManşet

Gün Matbaacılık çalışanı 20 kişinin tamamı tutuklandı

Kayyum atanan Gün Matbaacılık çalışanı 20 kişi tutuklandı.

H. Merkezi: Kayyum atanan Gün Matbaacılık’ın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 20 çalışanı tutuklandı.

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve Gün Matbaacılık’a el konulmasından sonra başlatılan soruşturma kapsamında 28 Mart’ta gözaltına alınan 23 kişinin emniyet işlemleri dün (4 Mart) sona ermişti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınanlardan 20 kişi Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne çıkartıldı. 11. Sulh Ceza Hakimliği ilk olarak sabah saatlerinde 8 kişiyi tutuklamıştı, ardından ifade işlemleri süren ve 12. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan 12 kişi “Bilerek ve isteyerek örgüte yardım ve yataklık yapmak” iddiasıyla tutuklandı.

 

 

12 kişi tutuklandı

12. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Gün Matbaacılık sahibi Kasım Zengin ile matbaa çalışanları Erdoğan Zamur, Cemal Tunç, İhsan Sinmiş, İrfan Karaca, Kazım Göçer, Mehmet Emin Sümeli, Musa Kaya, Sadettin Demirtaş, Necat Hizarcı, Polat Arslan ve Mahmut Abay, ifadelerinin ardından mahkemece tutuklandı.

 

 

7 kişi halen gözaltında

Operasyonun devamı olarak Salı akşamı gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi editörlerinden Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu ve Hicran Urun ve çalışanlar Pınar Tarlak, Ramazan Sola ve Nedim Demirkıran ile gazetenin eski çalışanlarından Mehmet Beyazit ile avukatlarının bugün görüşmesi bekleniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu