Emek

Gün Matbaacılık’ın 8 çalışanı tutuklandı; 12 kişinin ifade işlemleri sürüyor

Kayyum atanan Gün Matbaacılık çalışanı 8 kişi tutuklandı, 12 kişinin ifade işlemleri sürüyor.

H. Merkezi: Kayyum atanan Gün Matbaacılık’ın tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen 8 çalışanı tutuklandı, 12 kişinin ifade işlemleri sürüyor.

Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve Gün Matbaacılık’a el konulmasından sonra başlatılan soruşturma kapsamında 28 Mart’ta gözaltına alınan 23 kişinin emniyet işlemleri dün (4 Mart) sona erdi. Soruşturma kapsamında gözaltında alınanlardan 20 kişi Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne çıkartıldı. Dosya üzerinde inceleme yapan savcılık 20 kişiyi “Bilerek ve isteyerek örgüte yardım ve yataklık yapmak” iddiasıyla tutuklama talebiyle İstanbul 11 ve 12’nci Sulh Ceza Hakimliklerine sevk etti.

 

8 tutuklama

11. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan matbaa çalışanları Cumali Öz, Mehmet Kadir Özkara, Mürsel Demir, Özgür Bozkurt, Kemal Daşdöğen, Süleyman Güneş, Muhammet Özkan ve Oğuz Selman Kelekçiler aynı suçlamayla tutuklandı.

 

12 kişinin ifade işlemleri devam ediyor

12. Sulh Ceza Hakimliğine çıkarılan Gün Matbaacılık sahibi Kasım Zengin ile matbaa çalışanları Erdoğan Zamur, Cemal Tunç, İhsan Sinmiş, İrfan Karaca, Kazım Göçer, Mehmet Emin Sümeli, Musa Kaya, Sadettin Demirtaş, Necat Hizarcı, Polat Arslan ve Mahmut Abay’ın ifadeleri alınmaya devam ediyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu