Güncel

Gün Matbaa’sı çalışanı 21 kişi adliyeye çıkarıldı

AKP’nin tek ses oluşturmak için Özgürlükçü Demokrasi ve Azadiya Welat gazetelerinin basımının yapıldığı Gün Matbaacılık’a kayyum atayarak gözaltına alınan 21 çalışanı adliyeye sevk edildi. Öte yandan Özgürlükçü Demokrasi gazetesi imtiyaz sahibi ve yazı işleri müdürü ise emniyette bekletiliyor.

 

H. Merkezi: Özgürlükçü Demokrasi gazetesi ve Gün Matbaacılık’a el konulmasından sonra başlatılan soruşturma kapsamında 28 Mart’ta gözaltına alınan 23 kişinin emniyet işlemleri dün sona erdi. Soruşturma kapsamında gözaltında alınanlardan 21’i Çağlayan’da bulunan İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi İmtiyaz Sahibi İhsan Yaşar, Sorumlu Yazı İşleri Müdürü İshak Yasul ise emniyette bekletiliyor. Adliyeye getirilen 23 kişinin savcılık ifadelerinin alınması bekleniyor. İfadeleri Cumhuriyet Savcısı Uygur Kaan Arısoy tarafından alınacağı belirtildi.

 

Gözaltındakilerin avukatları ile görüşmesi bekleniyor

Ayrıca operasyonun devamı olarak Salı akşamı gözaltına alınan Özgürlükçü Demokrasi Gazetesi editörlerinden Mehmet Ali Çelebi, Reyhan Hacıoğlu ve Hicran Urun ve çalışanlar Pınar Tarlak, Ramazan Sola ve Nedim Demirkıran ile gazetenin eski çalışanlarından Mehmet Beyazit ile avukatlarının bugün görüşmesi bekleniyor.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu