Gençlik

Hacettepe’ de açlık grevlerine destek yürüyüşü

PKK ve PAJK dava tutsaklarının 12 Eylül’ de başlatmış oldukları süresiz-dönüşümsüz açlık grevlerinin 63. gününde Hacettepe Üniversitesi’ nde yapılan yürüyüşlere açlık grevlerine destek çağrısı yapıldı.

Bu gün itibariyle 63. gününe giren açlık grevlerine destekler devam ederken devlet; içeride açlık grevindeki tutsaklara, dışarıda ise açlık grevlerine destek veren, “talepler taleplerimizdir” diyen herkese saldırısını sürdürmekte, açlık grevlerine destek eylemlerine gözaltı ve tutuklamalarıyla cevap vermek istemektedir.

Hacettepe Üniversitesi’ nde bugün saat 12.30’ da Edebiyat Fakültesi önünde başlayan yürüyüşle herkesin açlık grevlerini, tutsakları ve talepleri sahiplenme çağrısı yapılarak devletin tutumuna dikkat çekildi. Ayrıca yapılan oturma eylemi sırasında halay çekildi, tutsaklara selam gönderildi.

Yemekhane önünde okunan açıklamanın ardından bitirilen yürüyüş “Beytepe’ de Açlık Grevlerine Destek İnisiyatifi” tarafından düzenlenirken yürüyüşte sık sık “Berxwedan jıyan e!”, “Bıji berxwedana zindana!”, “Anadil hakkımız engellenemez” vb. sloganlar atıldı. Ayrıca kampüsün çeşitli yerlerine yazılamalar yapıldı.

Hacettepe Üniversitesi’ nde açlık grevlerine destek eylemlerinin sürdürüleceği belirtildi.

Hacettepe Üniversitesi YDG

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu