Emek

Hamasi Nutuklar Değil, Çözüm İstiyoruz”

İzmir: 24 Kasım Öğretmenler Günü’nün yıldönümünde, Eğitim-Sen öğretmenlerin sorunlarına  kalıcı çözüm bulunması çağrısı ile, İzmir’de sokaktaydı.

Saat 12.30’da Konak YKM önünde toplanan kitle, buradan gerçekleştirdikleri bir yürüyüşle Milli Eğitim İl Müdürlüğü önüne gelerek; müdürlük önünde basın açıklaması gerçekleştirdiler.

Polis’in de yığınağına sahne olan eylemde; sloganlar ve dövizlerle öğretmenlerin talepleri haykırıldı. Eğitim-Sen 6 no’lu Şube Başkanı Duran Sınacı tarafından okunan basın metninde; Eğitim-Sen’in Öğretmenler günü olarak, 12 Eylül Darbesinin ürünü olan 24 Kasım’ı değil, Dünya Eğitim emekçilerinin birlik ve mücadele günü olan 5 Ekim’i kabul ettiği belirtildi.

Hükümetin yönelimi ile birlikte; eğitim emekçilerinin iş güvencesini kaldırmaya ve bireysel performansa dayalı çalıştırılmaya dair adımlar attığını belirten  Sınacı; ” Eğitim-Sen olarak; kötü ve sağlıksız koşullarda çalışan, hakları gasp edilen,  eğitim emekçilerinin, parasız eğitim ve demokratik eğitim istediği için tutuklanan, eğitime erişemeyen milyonlarca çocuk ve gencimizin ve onların ailelerinin taleplerinin takipçisi olmayı sürdüreceğimize söz veriyor, tüm eğitim ve bilim emekçilerini kamusal, bilimsel, laik ve anadilde eğitim hakkı için birlikte mücadele etmeye çağırıyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından hazırlanan temsili kimlik kartları müdürlük önüne bırakıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu