GüncelManşet

Hannover’ de NAV-DEM’e polis baskını

Almanya’nın Hannover kentinde NAV-DEM, bu sabah saatlerinde polis tarafından basıldı. Dernekte polisin araması sürüyor.

 

H. Merkezi: Hannover’in Königsworther Caddesi’nde bulunan Hannover- Navenda Civaka Demokratik a Kurd (NAV-DEM), bu sabah saatlerinde Alman polisi tarafından basıldı. Görgü tanıkları, polisin 7-8 araçlık bir konvoyla Kürt derneğine baskın düzenlediğini ve içeride hâlâ aramalarını sürdürdüğünü aktardı.

Polis, baskına ilişkin herhangi bilgi vermezken, Hannover ve çevrede yaşayan Kürdistanlıların derneğe akın ettiği öğrenildi.

 

NAV-DEM: Hannover derneğimize akın edelim

Hannover’deki derneğin basılmasına tepki gösteren NAV-DEM, halkı derneğin bulunduğu caddeye akın etmeye çağırdı. NAV-DEM, Hannover’deki Kürt Toplum Merkezine dönük polis baskınına ilişkin çağrı açıklaması şu şekilde:

Bu sabah 50’den fazla polisin katılımıyla Hannover Königswortherstr.2 adresinde bulunan NAV-DEM’e bağlı DKTM’ye yapılan baskında polis, hâlâ dernek binasında arama yapmaya devam etmektedir. Bu baskın bize bir kez daha Türk devleti ve Türk lobisinin Hannover polisinin içine sızdığını gösterdi. Çünkü şimdiye kadar Hannover derneğimiz birçok kez böylesine yasa dışı uygulamalara maruz kaldı. Bu operasyonun da hiçbir yasal gerekçesi yoktur.

Halkımızı derneğine sahip çıkmak için derneğin bulunduğu Königswortherstr. 2 adresine akın etmeye çağırıyoruz.”

Ayrıca kısa sürede dost ve göçmen dernekleriyle ortak bir basın açıklaması yapılacağı duyuruldu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu