DünyaGüncel

Hannover’de Aralık ayında gerçekleşen katliamlar kınadı

Almanya’nın Hannover kentinde Aralık ayı içerisinde gerçekleşen katliamlar bir araya gelen Nav-dem, Die Linke ve ATiF Hannover taraftarları tarafından kınandı.

Hannover:  Tren istasyonun önünde saat 14’de toplanan kitle Nav-dem, Die Linke ve ATiF Hannover adına çeşitli konuşmalar yapıldı.

ATiF adına yapılan açıklamada, başta Maraş katliamı olmak üzere, 19 Aralık, 2000 Ölüm Orucu ve Roboski katliamların da yaşamlarını yitirenlerin anısı önünde saygıyla eğiliyoruz. Açıklamanın devamında, “Rojava Suriye Kürdistanı’nda ABD Emperyalistleri geri çekildiklerini söylüyorlar. Biz ATiF olarak diyoruz ki; başta faşist Türk devleti olmak üzere İşgalci, sömürgeci, kapitalist-emperyalist ülkeler Suriye’den defolup çekilmelidirler. Bu topraklar orada yaşayan halklara ait topraklardır. Emperyalistlerin amacı kendi hesapları ve karlarına kar katmaktır. Ve yine Leyla Güven in başlatmış olduğu 45. gündür devam eden Türkiye ve Avrupa’da sürdürülen açlık grevlerini destekliyoruz ve selamlıyoruz” açıklaması yapıldı.

“Başta Abdullah Öcalan ve tüm siyasi tutsakların üzerindeki baskı ve sindirme politikaları son bulmalı ve siyasi tutsaklar serbest bırakılmalıdır” diye ifade edilen açıklamada son olarak, ATiF olarak ortak mücadele çağrısı yapıyoruz” denildi.

Faşizme karşı omuz omuza” sloganlarıyla yürüyüş ile eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu