Dünya

Hannover’de Reyhanlı katliamı protesto edildi

11 Mayıs günü Antakya’nın Reyhanlı ilçesinde bomba yüklü araçlarla düzenlenen ve yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği ve yine yüzlercesinin yaralandığı katliam Hannover Barış Platformu tarafından yapılan bir miting ile protesto edildi.

Şehrin en işlek ve Türkiyelilerin yoğun olarak bulunduğu alanda Barış Platformu adına yapılan açıklamada bu katliamın asıl sorumlusunun ABD emperyalizmi tarafından desteklenen AKP hükümeti olduğu belirtildi. Onlarca insanın hayatını yitirdiği bu patlamaların Türk devleti eli ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Patlamalarda yakınlarını kaybedenlerinde konuştuğu miting duygulu anlara sahne oldu.

Hannover Barış Platformu bileşenlerin dışında ADHK ve Yek-Kom taraftarlarında destek verdiği mitingde bizlerde Hannover Partizan ve ATİK taraftarları olarak bayraklarımızla yer aldık. ATİK olarak düşüncelerimizi ifade eden bir konuşma talebimiz düzenleyicilerin engeline takılarak müsaade edilmedi. Nedenini sorduğumuzda aldığımız cevap;” Hannover Barış Platformu bileşenleri dışında her hangi bir kuruma söz hakkı vermeme” kararı aldıklarını belirttiler. Anti demokratik bulduğumuz bu uygulamayı komite yetkililerine ilettik.

Katılımın beklenenin altında olduğu ve cansız bir atmosferde geçen miting „Faşizme karsı omuz omuza“ ve “Yaşasın halkların kardeşliği“ sloganları ile son buldu.

Hannover Partizan

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu