Güncel

Hapishanelerde tutsaklara plastik kelepçe işkencesi!

Merhaba Arkadaşlar,

Hapishanelerde baskısız, saldırısız, işkencesiz gün neredeyse geçmiyor. Her gün yenisi eklenerek devam ediyor. En son yaşanan saldırıda görüleceği gibi bir şekliyle bahane bulunarak bu faşist saldırılar sürüyor.

18.06.2012 tarihinde, sabah sayımından sonra Tekirdağ İnfaz Hâkimliğine götürülmek üzere kaldığı hücreden alınarak ring aracına bindirilmek üzere araması yapılıp “plastik” kelepçe takılmak istenen, bu uygulamaya karşı çıkınca da sürüklenerek, ayaklarla ezilen, tekmelerle saldırıya uğrayan ve ardından da sürüklenerek zorla ring aracına sokulmak istenen Fehmi Karaman’a “kaba dayak” askerler tarafından kameraların varlığından haberi olmalarına ve net olarak çektiğini bilmelerine rağmen uygulanmıştır. İnfaz Hâkimliğine giden diğer tutsaklar da bu saldırıya maruz kalmış ve tanıktırlar.

Tüm bunlar plastik kelepçenin takılmasını kabul etmediği için yaşanmıştır. Plastik kelepçeli şekilde Adliye’ye götürülen Fehmi Kahraman Adliye girişinde “insanlık onuru işkenceyi yenecek” sloganı atarak bu saldırıyı protesto etmiştir.

Ardından Adliye nezaretinde kelepçeyi pense ile çekerek çıkaran askerler demir kelepçe takmışlardır. Hapishanede “bulunmayan” kelepçe Adliye de ortaya çıkıyor(!)  Tamamen siyasi tutsaklara işkence etmek, saldırmak için deyim yerindeyse bir “olanak” yaratılmıştır.

Fehmi Kahraman bu saldırılardan sonra “rapor” almak için revire çıkmak istemesine rağmen “doktor yok” denilerek çıkartılmamıştır. Bacaklarında, kollarında ve başında şişlikler, morluklar ve şuan da hala süren ağrılar vardır.

Siyasi tutsaklara bu tür baskı ve saldırılarla sürekli, kesintisiz bir şekilde karşılaşmışlardır. Bu uygulamaların hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaktır.

Bunlara bir son verilmesi gerekmektedir.

Nusret Gözübek 1 No’lu hapishane/ TEKİRDAĞ

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu