Emek

Hava-İş; “15 Mayıs’ta uçuş yok!”

H. Merkezi: Hava-iş sendikası bugün olağanüstü toplanarak 15 Mayıs’a kadar Türk Hava Yolları’nda bir uzlaşma sağlanmazsa greve gitme kararı aldı.

14 bin THY işçisini kapsayan 24. Dönem TİS görüşmelerinde başta grev haklarını kullandıkları için işten çıkarılan 305 işçinin işe iadelerinin yapılmaması ve diğer hakların tanınmasında uzlaşmanın sağlanamaması üzerine bugün yapılan açıklama ile greve gideceklerini duyurdu.

Hava-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi adına açıklama yapan Atilay Ayçin 15 Mayıs’ta grev başlatacaklarını duyurarak THY’nın çözüm fırsatlarını kaçırdığı belirtti. Ayçin THY yönetimini, “Grev hakkımıza yönelik en küçük olumsuz bir girişiminde bulunmayın. Madem uzlaşmadan kaçındınız, grev hakkımızı engellemeyin. Buradan hodri meydan diyoruz grevimizi ertelemeyin, yine anti demokratik baskılara sığınmayın” şeklindeki sözleriyle uyardı.

Açıklamaya katılan DİSK Genel Başkanı Kani Beko, TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk ve Deri-İş Genel Başkanı Musa Servi de birer konuşma yaparak direnişi selamlayarak, grevi desteklediklerini belirttiler.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu