Emek

Hava-İş greve gidiyor

H. Merkezi: Hava-İş üyesi direnişteki 305 işçi Türk Hava Yolları (THY)’nın çözüm için görüşme taleplerine olumsuz yanıt vermesi üzerine, 10 Nisan günü Hava-İş’te basın toplantı yaparak grev kararlarını ilan edeceklerini duyurdu.

Bugün (9 Nisan) Hava-İş Sendikası tarafından yapılan yazılı açıklama ile yarın grev kararını açıklayacaklarını ilan ettiler. Çözüm fırsatı için meseleye sürekli sağduyu ile yaklaştıklarını belirten Hava-İş Sendikası, “tüm uyuşmazlıkların çözümü için görüşmelerin başlatılması teklifimizin kabul edilmediği işveren yetkililerince sendikamıza bu akşam saatlerinde sözlü olarak iletilmiştir” dedi ve yarın Hava-İş Genel Merkezinde saat 11.00’da yapacakları basın toplantısı ile grev kararını ilan edeceklerini duyurdu.
Açıklamada son olarak; “Hava-İş’in sağduyu ve iyi niyetle uzattığı uzlaşma elinin işverence değerlendirmeye gerek görülmemesi sonucu olarak sendikamız da bu tarih itibarı ile içinde 305 işçinin işe geri dönüşü olmayan hiç bir teklifi tartışmayacaktır” denildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu