Emek

“Hava-İş ve soda işçisi yalnız değildir”

Mersin: Bugün saat 12.30’da bir araya gelen Kristal-İş, Tüm-Tis ve Petrol-İş sendikaları ve üye işçiler, grev hakkı yasaklanan ve grev yaptıkları için işten atılan Hava-İş Sendikası işçi ve emekçilerinin işe geri alınması için bir açıklama yaptı.

Mersin Taş Bina önünde yapılan açıklamaya işçilerin coşkusu damgasını vururken, halkın ilgisi de oldukça yoğundu.

Açıklamayı Kristal-İş Mersin Şube Başkanı okudu. Sermayenin ve sermaye yanlısı hükümetin işçilerin, emekçilerin haklarını gasp etmek için her geçen gün yeni yasalarla halkın karşısına çıktığı vurgulanan açıklamada; bu saldırı yasalarının sonuncusunun da Hava-İş Sendikası üyesi işçilerin grev hakkının yasaklanması olduğu belirtildi.

Sömürünün her yerde olması dolayısıyla her yerde grev ve direnişlerin olduğuna dikkat çekilerek Hava-Yol işçilerinin, emekçilerinin işe geri alınması talep edildi. Sınıf dayanışması içinde olacakları belirtildikten sonra zaferin mutlaka direnen emekçinin olacağı söylendi. HDK’nin de destek verdiği eyleme birçok kurum ve örgüt de desteklerini verdi.

İşçilerin çok coşkulu olduğu açıklamada sık sık “Direnen işçi asla yenilmez” , “Zafer direnen işçilerin olacak”, “Hava-Yol, Soda işçisi yalnız değildir” sloganları atıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu