Güncel

Hayat TV kapatılmak isteniyor

H. Merkezi: Özellikle gezi direnişinde medyanın alışık olduğumuz üzere yandaş haber vermesine karşın sosyalist yayın yapan televizyon kanallarına tahammülsüzlüğü bir kez daha ortaya çıktı.

Hayat Televizyonu Yayın Koordinatörü Mustafa Kara Hayat TV’nin RTÜK tarafından lisansı bulunmadığı” bulunmadığı gerekçesiyle kapatılmak istendiğini belirti.

Kara Hayat Tv’nin susturulmak istendiğini vurgulayarak “en geç cuma saat 12.00’de yayının durdurulacağınının” şeklindeki bildiri ile tamamen keyfi bir uygulama ile karşı karşıya olduklarını belirti.

Kara sunulan gerekçenin tamamen asılsız ve çarpıtma olduğu, “kaçak” dediklerin kanalın 6 yıldan fazla Türksat üzerinden yayın yaptığı hatırlatarak, “Hayat Televizyonu, 21 Mart 2007’den bu yana uluslararası yayıncılık lisanslarıyla Türksat uyduları üzerinden yayın yapmaktadır. Aynı zamanda, RTÜK lisansı için gerekli tüm başvuruları yapmış olup, lisans başvurusu Radyo Televizyon Üst Kurulu’’nun önündedir” dedi.

Kara, HAYAT TV’nin Gezi direnişinin başından bu yana halkın taleplerini yükselttiğini belirterek, “İki haftadır süren Gezi Parkı eylemleri boyunca bütün medya üzerinde uygulanan ağır baskı, Hayat Televizyonu’na kapatma olarak yansımıştır“şeklinde açıklama yaptı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu