Güncel

HDK Antakya Meclisi Katliamı Kınadı!

Antakya: 11 Mayıs’ta Reyhanlıda meydana gelen patlamaya Antakya’da Samandağ’da tepkiler sürmekte. Her gün yapılan eylemler ile katliam kınanmakta.

Bugün 18 Mayıs Reyhanlı’da yaşanan katliamın 7. günü ve HDK Antakya Meclisi olarak saat 16:00’da Eğitim-Sen önünde toplanan kitle Ulus Meydanına doğru yürüyüşe geçti.

Yol boyunca “katil devlet hesap verecek” , “Reyhanlı halkı yalnız değildir” sloganları atan kitle sayısı yürüyüş esnasında binleri buldu.

Açıklamada “Reyhanlı katliamının siyasi sorumlusu AKP hükümetidir. Biz bu vahşeti çok iyi tanıyoruz. Halkı bombalamak kontrgerillanın eylem tarzıdır” şeklinde sürdü.

Açıklamada katliamın TC’nin savaş politikasının bir sonucu olduğu vurgusu yapılarak “Roboski katliamının üzerinden 500 gün geçtiği halde aydınlatılamayanların, Reyhanlı’da bütün bağlantıları 7 saat geçmişken örgüt belli, kişiler büyük oranda belli, Suriye muhalefetiyle alakası yok, olay El Muhaberat’la bağlantılı açıklaması yapmıştır. Devlet bu açıklamayla, olaya dair her türlü yoruma ipotek koymuş, hemen ardından yayın yasağı getirmiştir.

Halklarımızı, demokrasi, barış ve emek güçlerini Reyhanlı katliamına ve AKP Hükümeti ve devletin Suriye’ye dönük savaş kışkırtıcılığına karşı mücadeleye, sesini yükseltmeye çağırıyoruz” diyerek açıklama bitirildi.

Bugün internet üzerinden “Bayrağını alan gelsin” denilerek TC ve İP’in ortaklaşa örgütlendiği, Reyhanlıda yapılan eyleme polis müdahale etti.

Günler öncesinden bizim de haberini aldığımız faşistler Reyhanlıda halka bayrak dağıtıp, katliamın sorumlusu olan TC’nin bayrağıyla Katliamı “kınamışlardır”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu