Güncel

HDK Gazi Mahallesinde Kahvaltı Düzenledi

H.Merkezi: Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Sultangazi Meclisi Gazi Mahallesi’nde bir kahvaltı düzenledi.

Kahvaltıda, aralarında İstanbul Milletvekili Sabahat Tuncel, HDP PM üyesi Şamil Altan’ın da olduğu çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi HDK ve barış sürecini değerlendirdi.

“Halkın içerisinde olmadığı bir yönetim demokratik olamaz”

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) sözcüleri HDK’yi Sultangazi ilçesine tanıttı. Ardından Sabahat Tuncel, “HDK Türkiye’de iktidara alternatifi olarak kendini örgütlüyor. Bizler sadece muhalefet olmak için değil geleceği yaratmak için bir araya geliyoruz. Toplumsal sorunların çözümüne diğer düzen partilerinden farklı bakıyoruz. Halkın içerisinde olmadığı bir yönetim demokratik olamaz ve halkın sorunlarını çözemez. HDK örgütlenmesi içerisinde siyasi partiler ve toplumun her kesiminden örgütler var. Biz gücümüzü halktan alıyoruz” dedi.

Ardından Sinop ve Samsun’da yaşanan ırkçı, faşist saldırılara değinen Tuncel, “Bize karşı sadece AKP’nin değil MHP ve CHP’nin de içerisinde olduğu organize bir saldırı yaşandı. Meclis’te kavga eden partiler Sinop ve Samsun’da HDK’ye ve barış sürecine karşı ortak bir saldırı gerçekleştirdi. Sinop Valiliği, Belediyesi ve polisi de bu ırkçı ve faşist saldırıda rol almıştır” diye konuştu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu